Stowarzyszenie Grupa Dobra Myśl

Grupa Dobra Myśl
istnieje od lutego 2015 r., działa na rzecz społeczności Gminy Brzozów, a w szczególności mieszkańców Grabownicy Starzeńskiej, organizuje imprezy skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, szczególnie akcentując wartość integracji międzypokoleniowej.

Główny trzon grupy „Dobra Myśl” tworzą: Ania Przystasz, Agnieszka Prugar (Aćka), Ola Haudek, Renata Józefek, Ania Krzysztyńska. Do grupy należy również Agnieszka Jóźwiak, Agnieszka Podczaszy, Joasia Puszkar i Gosia Zajdel, a niedawno dołączyła do nich Madzia Skoczek i Madzia Stachura oraz Gabrysia i Zygmunt Kiepurowie. Zawsze mogą liczyć na pomoc i wsparcie Moniki Orłowskiej, Beaty Holik. Nowe osoby, ale już zaprawione w działalność Grupy, to panie Anna Szuba, Sylwia Pietranowicz i Monika Suwała. W gronie przyjaciół jest Alicja Siwik, Bartek Zajdel, Tadeusz Stępień, Tomek Kędra i wielu innych, których serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy.

rajd02-20150620210204-0708

e-mail: dobramysl (małpa) grabownica.pl


Zarząd Grupy Dobra Myśl

Aleksandra Haudek – prezes
Anna Krzysztyńska – wiceprezes
Agnieszka Prugar – skarbnik
Małgorzata Zajdel – sekretarz

Konto bankowe:

Bank Nowy BFG S.A., Oddział w Brzozowie:
64 8642 1113 2011 9332 8012 0001

KALENDARIUM

ikonka sakiewki – oznacza finansowane lub współfinansowane z projektów

2014

2015

2016

2017

Grupa prowadzi od trzech lat zespół wokalno-instrumentalny „Turystyczne Śpiewogranie” i zajęcia aerobiku dla pań.

2018

Planowane jeszcze w tym roku:

W ramach projektu Wspólne dobro – niepodległość” (w trakcie realizacji):

  • Bieg Jubileuszowy – 1918 metrów (bieg przełajowy) – wrzesień / październik
  • Spotkanie wspomnieniowe z okazji 40. rocznicy pontyfikatu papieża Polaka – św. Jana Pawła II – październik
  • Okołorocznicowa prelekcja historyka – październik / listopad
  • Główna uroczystość – program artystyczny z akcentami twórczości poetyckiej Zbigniewa Herberta – 11 listopada
    oraz
  • Pierniczkowe warsztaty ze Św. Mikołajem – grudzień
  • Z ostatniej chwili! Starostwo Powiatowe w Brzozowie przyznało środki na realizację projektu „Koncert słowno-muzyczny pt. „Dzień po dniu do Niepodległej. 1795–1918–2018”, który GDM realizuje wspólnie z Bogusławą Krzywonos „Salonik w Krzywem Zwierciadle” – październik–listopad

Finansowanie:

Grupa bazuje na środkach finansowych pozyskanych z projektów, czyli startuje w konkursach ofert. Suma pozyskanych w ten sposób kwot na dzień 20.07.2018 r. to 17 940 zł. Imprezy nieprojektowe realizuje ze środków z kalendarza oraz darowizn materialnych i finansowych.

Grupa współpracuje: ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńska, Zespołem Szkół w Grabownicy Starzeńskiej oraz proboszczem Parafii Grabownica, Salonikiem w Krzywem Zwierciadle, Zespołem wokalnym Mansarda, Stowarzyszeniem Przestrzeń Twórcza. Poszerza kontakty o organizacje i instytucje Powiatu Brzozowskiego.

GDM kładzie duży nacisk na przejrzystość działań i przekaz informacji. Administrujemy stronami internetowymi: http://kawiarenka.grabownica.pl/; http://rajd.grabownica.pl/; http://grabownica.pl/. Aktywnie działa fanpage: Grupa Dobra Myśl (374 obserwujących) i Grabownica Starzeńska (691 obserwujących). Publikujemy w lokalnych mediach. Filmowe relacje zamieszczamy na naszym kanale You Tube – warto zajrzeć!

Grupa chętnie podejmuje współpracę i włącza się w organizację wartościowych przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, społecznym i sportowym.