Grupa „Dobra Myśl”

Grupa nieformalna Dobra Myśl

Grupa Dobra Myśl istnieje od lutego 2015 r., działa na rzecz mieszkańców Grabownicy Starzeńskiej, organizuje imprezy skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, szczególnie akcentując wartość integracji międzypokoleniowej.

Główny trzon grupy „Dobra Myśl” tworzą: Ania Przystasz, Agnieszka Prugar (Aćka), Ola Haudek, Renata Józefek, Ania Krzysztyńska. Do grupy należy również Agnieszka Jóźwiak, Agnieszka Podczaszy, Joasia Puszkar i Gosia Zajdel, a niedawno dołączyła do nich Madzia Skoczek i Madzia Stachura oraz Gabrysia i Zygmunt Kiepurowie. Zawsze mogą liczyć na pomoc i wsparcie Moniki Orłowskiej, Beaty Holik. Nowe osoby, ale już zaprawione w działalność Grupy, to panie Anna Szuba, Sylwia Pietranowicz i Monika Suwała. W gronie przyjaciół jest Alicja Siwik, Bartek Zajdel, Tadeusz Stępień, Tomek Kędra i wielu innych, których serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy.

rajd02-20150620210204-0708

e-mail: dobramysl (małpa) grabownica.pl


KALENDARIUM

ikonka sakiewki – oznacza finansowane lub współfinansowane z projektów

2014

 • I Rajd Świętojański (realizowany przez członków GDM w ramach KGW)

2015

 • II Rajd Świętojański Doliną Stobnicy – czerwiec
 • Kawiarenka Juniora i Seniora – inicjatywa realizowana w ramach projektu „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Odbyły się:
  Kiedy pada deszcz…czerwiec
  Grabownica mojego dzieciństwalipiec
  Wieniec dożynkowy dziadków i wnuczkówlipiec, sierpień
  O co gniewa się Twój lekarz?wrzesień
  Naucz mnie, babciu lepić pierogi!październik
  Pozyskane zestawy gier planszowych trafiły do grabownickiej Biblioteki Publicznej i są użytkowane.
 • Wielkie lukrowanie pierników w przeddzień święta patrona, Św. Mikołaja – grudzień

2016

 • „Ferie bez śniegu? Nudzisz się?”, czyli spektakl Szkolnego Teatru Lalki i Aktora z Turzego Pola oraz zabawy i gry – luty
 • Koncert wiosenny z okazji Dnia Kobiet – marzec
 • III Rajd Świętojański. Pamięci kurierów beskidzkich – czerwiec
 • Projekt i realizacja publikacji pt. „Pejzaże osobiste” K. i M. Michańczyków – wrzesień
 • Spotkanie wspomnieniowe o Kazimierzu Michańczyku połączone z oficjalną premierą książki „Pejzaże osobiste” autorstwa K. i M. Michańczyków – październik
 • „Ze Św. Mikołajem ku Bożemu Narodzeniu”. Piernikowe warsztaty dla wszystkich – grudzień

2017

 • Koncert wiosenny z okazji Dnia Kobiet – marzec
 • IV Rajd Świętojański Zielone światło dla przyrody – czerwiec
 • „Dawna piosenko, piosneczko, mocnaś ty jak kamień”. Nasze Święto Niepodległości – 11 listopada
 •  Premiera spektaklu „La belle Gabrielle” autorstwa Damiana Kierka – 26 listopada
 • Pierniczkowe warsztaty – 17 grudnia 2017

Grupa prowadzi od trzech lat zespół wokalno-instrumentalny „Turystyczne Śpiewogranie” i zajęcia aerobiku dla pań.

Finansowanie:

Grupa bazuje na środkach finansowych pozyskanych z projektów, czyli startuje w konkursach ofert. Suma pozyskanych w ten sposób kwot na dzień 31.12.17 to 15 340 zł. Imprezy nieprojektowe realizuje ze środków z kalendarza oraz darowizn materialnych i finansowych.

Grupa współpracuje: ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńska, Zespołem Szkół w Grabownicy Starzeńskiej oraz proboszczem Parafii Grabownica, Salonikiem w Krzywem Zwierciadle, Zespołem wokalnym Mansarda, Stowarzyszeniem Przestrzeń Twórcza. Poszerza kontakty o organizacje i instytucje Powiatu Brzozowskiego.

GDM kładzie duży nacisk na przejrzystość działań i przekaz informacji. Administrujemy stronami internetowymi: http://kawiarenka.grabownica.pl/; http://rajd.grabownica.pl/; http://grabownica.pl/. Aktywnie działa fanpage: Grupa Dobra Myśl (233 obserwujących) i Grabownica Starzeńska (543 obserwujących). Publikujemy w lokalnych mediach. Filmowe relacje zamieszczamy na You Tube, nasz kanał: https://www.youtube.com/watch?v=pbMRkqU3ZE4

Grupa chętnie podejmuje współpracę i włącza się w organizację wartościowych przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, społecznym i sportowym.