Gdyby złota rybka zapytała…

Gdyby tak w sieć zarzuconą w nurty Stobnicy wpadła złota rybka i w zamian za zwrócenie wolności zapytała, jakie ma życzenie Grupa Dobra Myśl, to pewne, że brzmiałoby: „Potrzebujemy siedziby, znajdź ją dla nas!”
Właśnie ta sprawa ostatnio angażuje naszą grupę, ponieważ nie jest łatwo organizować fajne imprezy, takie jak: koncert z okazji Dnia Kobiet, rajd, lukrowanie pierników itp. bez zaplecza.
Od pewnego czasu ta sprawa stała się dla nas wprost „być albo nie być”, bo trudno ciągle robić spotkania po prywatnych domach, trudno zapraszać do współpracy, trudno przechowywać pozyskane materiały. Trudno w ogóle ogarnąć rozrastającą się organizację. Brak czterech ścian to także niewykorzystane szanse, gdyż są możliwości pozyskania środków na wyposażenie, sprzęt, ale z braku „kawałka podłogi” i adresu (Grupy) nie są one w naszym zasięgu.
To dla nas naprawdę ważne, aby po przeszło 3 latach działalności – o różnorodnym charakterze, ale zawsze nastawionej na małych i dużych graboszczan – uzyskać miejsce na spotkania, warsztaty, sprzęt…
W najbliższy wtorek (23.05) z naszej inicjatywy odbędzie się spotkanie w tej sprawie.
Poprosiliśmy przedstawicieli instytucji i organizacji oraz radnych o pomoc w znalezieniu siedziby dla Dobrej Myśli. Jest w Grabownicy kilka miejsc, które mogłyby się stać siedzibą Grupy jako nowo powstałego stowarzyszenia. Liczymy na dobrą wolę i zrozumienie włodarzy naszej wioski i naszej gminy. Trzymajcie kciuki!!!
Może otworzy się nowy rozdział dla Dobrej Myśli. Będziemy informować, jak ta sprawa się rozwija.
Dziękujemy Panu dyrektorowi Mariuszowi Hałasikowi, że udostępnia nam miejsce w świetlicy szkolnej na najbardziej naglące potrzeby :)

„A co z drugim i trzecim życzeniem?” – zapytacie. Trzeciego nie zdradzimy, a drugie… żeby nam się żyło zgodnie, dostatnio i ciekawie. Złota rybko, działaj!

Aleksandra Haudek, GDM

PS. Obecność członków obowiązkowa (świetlica w szkole, godz. 19.00).