Grupa Dobra Myśl zaprasza!

Dzisiaj, w Dniu Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy do wspólnego śpiewu wszystkich miłośników pieśni i piosenek patriotycznych. Poprowadzą nas one poprzez burzliwą historię Polski, przypomną Autorów naszej Niepodległości – wodzów, wojaków, cywilów…

Pieśń jest niezwykłym nośnikiem pamięci i kultury narodowej. Przekazywana śpiewem z pokolenia na pokolenie żyje w nas, chociaż niejednokrotnie w różnych wariantach i odmianach. Nie jest jednak ważne, jaką wersję piosenki się śpiewa, bo często nie sposób dojść jej początku, ale to, że nadal się śpiewa – pomimo upływu lat. Pomimo że świat się zmienił, a my wraz z nim. Dla nas śpiewanie pieśni (tych bardzo starych i tych nowszych) w gronie przyjaciół jest ogromną przyjemnością. Przyłączcie się do nas. Zapraszamy!

O 15.00 msza św. w intencji Ojczyzny, uroczystość o godz. 16.00 w sali OSP w Grabownicy Starzeńskiej

Premiera w Grabownicy!

A już za 2 tygodnie, 26 listopada czeka nas kolejna dawka emocji, prawdziwe wydarzenie: spektakl teatralny przedstawiający historię barwnego życia grabownickiej arystokratki, zapamiętanej przez historię jako La belle Gabrielle. Realizatorzy tego przedsięwzięcia opowiedzą nam niezwykłą historię, w której przypomną i uhonorują niesłusznie zapomnianą dziś osobę Katarzyny Starzeńskiej, żony Ksawerego – celebrytki z I poł. XIX w., Europejki z krwi i kości, która dzięki swej urodzie, intelektowi i rzadkim zdolnościom brylowała na ówczesnych salonach naszego kontynentu, wpływając na życie polityczne, kulturalne i towarzyskie swoich czasów. Pozostała nam po niej niezwykła pamiątka – portret pędzla François Gerarda – nadwornego malarza Napoleona Bonaparte; obraz obecnie znajduje się w zbiorach Lwowskiej Galerii Sztuki.
Spektakl realizują ludzie od lat związani z teatrem, więc warto zobaczyć rezultat ich bez mała półrocznej pracy.

Przedstawienie będzie można też zobaczyć na deskach Brzozowskiego Domu Kultury.

To naprawdę lubimy. Pierniczki!

Czyli słodkie warsztaty – lukrowanie bez ograniczeń! Po raz trzeci z rzędu zapraszamy do wspaniałej zabawy w malowanie, przyozdabianie i zjadanie świątecznych pierniczków. Najbardziej udane wyroby zawiesimy na naszej choince, a większość pierniczków zabierzecie ze sobą do domów, aby cieszyły oczy bliskich, gdy już ozdobią Wasze bożonarodzeniowe drzewka. Wszystko musi się udać, gdy za patrona parafii ma się Św. Mikołaja. Do zabawy zapraszamy małych i dużych 17 grudnia do sali OSP w Grabownicy.
A oto pierniczki, które w ubiegłym roku przyozdobiły naszą choinkę:

Oto nasze jesienno-zimowe propozycje. Bądźcie z nami!

Oferujemy Wam również nasz kalendarz na 2018 rok. Tradycyjnie zdobią go fotografie Marcina Michańczyka, który niestrudzenie utrwala piękno naszego krajobrazu.

Z pozdrowieniami :)
GDM oraz organizacje partnerskie