Co warto wiedzieć o dziedziczeniu? – zapraszamy na spotkanie z prawnikiem

Grupa Dobra Myśl na czas jesienny przygotowuje dla graboszczan i wszystkich zainteresowanych z sąsiednich miejscowości kilka spotkań tematycznych. Tematyka bardzo różnorodna, konwencja – nasza ulubiona – kawiarenki. Wszystkie spotkania łączy jeden cel – spotykajmy się, zdobywajmy przydatną wiedzę, bawmy się wspólnie, kultywujmy tradycję, korzystajmy z dóbr kultury. Chcielibyśmy, aby rok 2018 zapisał się na długo w pamięci, bo w końcu nie co roku obchodzimy tak doniosły jubileusz – 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Cieszmy się złotą, polską jesienią, cieszmy się wolnym krajem.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje, o których będziemy sukcesywnie informować, przypadną Wam do gustu. A więc zaczynamy!

Pierwsze spotkanie już w najbliższą sobotę – tematyka ciekawa i BARDZO WAŻNA – dziedziczenie.

Każdy z nas będzie kiedyś spadkobiercą, kiedyś spadkodawcą – takie jest życie. Ważne, aby zawczasu pomyśleć, jak zadysponować dorobkiem naszego życia, a więc jak np. napisać ważny testament.

Polskie prawo spadkowe jest tak skonstruowane, że możemy się stać spadkobiercami nawet po bardzo dalekich krewnych, o których często nic nie wiemy. Jeśli spadek jest na plus, bywa miłą niespodzianką, jeśli na minus – mogą pojawić się problemy. Te problemy stają się jeszcze poważniejsze, jeśli dotyczą nieletnich. Jednak można się przed nimi zabezpieczyć.

Jeśli macie przeprowadzić sprawę spadkową, a nie wiecie jak się za to zabrać – z pewnością na naszym spotkaniu uzyskacie praktyczne podpowiedzi, np. kiedy lepszym rozwiązaniem jest sąd spadku, kiedy sporządzenie poświadczenia dziedziczenia u notariusza.

Jeśli spodziewacie się, że w kręgu Waszej rodziny mogą pojawić się problemy z dziedziczeniem, a więc m.in. z zachowkiem, długami. Jeśli nie ma innej rady i trzeba odrzucić spadek, a macie małoletnie dzieci – koniecznie przyjdźcie na to spotkanie.

Wykład wygłosi i odpowie na Państwa pytania bardzo miła i kompetentną osoba – pani Aneta Bajger-Gołębiowska, radca prawny z sanockiej kancelarii. Skupi się na najważniejszych aspektach dziedziczenia, a wszystko po to, abyśmy zaoszczędzili sobie i swoim bliskim problemów w przyszłości.

Serdecznie zapraszamy!
GDMPS. Nadal trwa rywalizacja o zdobycie środków finansowych na lokalną inicjatywę – Konkurs Herosi Przedsiębiorczości.
Prosimy Was o głosowanie na nasz Rajd Świętojański!
To konkurs dla wytrwałych (koniec dopiero 14.10) – pokażmy, że nie łatwo nas zmęczyć :) Troszkę spadliśmy w weekend, ale 10 tys. nadal jest w zasięgu ręki.
Bardzo na Was liczymy i dziękujemy za Wasze głosy :)
Tu link do naszej inicjatywy: https://www.herosiprzedsiebiorczosci.pl/project/rajd-swietojanski-sciezka-slowianskiej-legendy/
A tutaj podajemy, jak głosować z paragonem, czyli zdobyć dla Rajdu nie 1 głos, ale aż 10: http://rajd.grabownica.pl/2018/maly-spadek-ale-nadal-strona-glowna-herosow-przedsiebiorczosci/?preview_id=2838&preview_nonce=8788e96d63&_thumbnail_id=-1&preview=true