Zapraszamy na spektakl teatralny!

Zapraszamy małych i dużych graboszczan oraz miłośników sztuk scenicznych z sąsiednich miejscowości, z całej Gminy Brzozów, z Powiatu Brzozowskiego i z każdego zakątka – na spotkanie z teatrem współczesnym!

Przed nami wystąpi Grupa Entre dos Aguas un Teatro w spektaklu pt. „Pass-Port, Puerto de Paso” (tł. Port przejściowy). Spektakl miał swoją premierę w 2009 roku w Boliwii. Grupa wielokrotnie i z powodzeniem prezentowała go na przeglądach teatralnych w różnych częściach świata.

Słów kilka o artystach. To rodzinny, profesjonalny teatr, który narodził się w Boliwii, a w wyniku splotu zdarzeń obrał sobie nowe miejsce na Ziemi – Temeszów na Podkarpaciu, w Polsce. Tu utalentowana rodzina przed kilku laty obrała sobie nowe centrum życiowe i artystyczne.

„Entre dos Aguas un Teatro” znaczy „Między Dwiema Wodami Jeden Teatr”. Jak zatem można się domyślać, inspiracją dla twórczości są zjawiska społeczne i kulturowe na obu kontynentach, wspólne problemy współczesności.

O samym spektaklu mówią tak:

W sztuce „Pass-Port, Puerto de Paso” ( Pass-Port, Port Przejściowy) zagłębiamy się w kwestii migracji, analizujemy koncepcję rozpadu, przysłowiowego »rozkładania się na części pierwsze« – dla wyższych celów, większej ambicji; porzucania własnego domu, zawodu, części własnego ciała. Zbudowaliśmy dwie postacie o przeciwnych polach działania, interpretowane przez tego samego klauna. Wyszukaliśmy metafory obrazów związanych z ignorancją, pożądaniem, wiarą w wymalowany „zamek na niebie”. Z drugiej strony dotykamy tematów nietolerancji, uprzedzenia, strachu, posłuszeństwa, absurdalności przepisów handlowych. Staramy się odzwierciedlać wszystkie te kwestie z humorem pełnym głębokiej ironii, aby doprowadzić widzów do śmiechu, ale także do refleksji.

Od dłuższego czasu szukaliśmy (Grupa Dobra Myśl) sposobności, aby przedstawić Wam twórczość „Entre dos Aguas un Teatro”. Udało się, współpraca nawiązana i wierzymy, że to dopiero początek.

Bardzo jesteśmy ciekawi Waszego odbioru tej sztuki i tym serdeczniej zapraszamy na spektakl – w sobotę, 23 października, na godz. 18.30 do sali OSP.

Po spektaklu rozmowy z artystami.

Do zobaczenia!
GDM