Grupa Dobra Myśl zaprasza!

Dzisiaj, w Dniu Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy do wspólnego śpiewu wszystkich miłośników pieśni i piosenek patriotycznych. Poprowadzą nas one poprzez burzliwą historię Polski, przypomną Autorów naszej Niepodległości – wodzów, wojaków, cywilów…

Pieśń jest niezwykłym nośnikiem pamięci i kultury narodowej. Przekazywana śpiewem z pokolenia na pokolenie żyje w nas, chociaż niejednokrotnie w różnych wariantach i odmianach. Nie jest jednak ważne, jaką wersję piosenki się śpiewa, bo często nie sposób dojść jej początku, ale to, że nadal się śpiewa – pomimo upływu lat. Pomimo że świat się zmienił, a my wraz z nim. Dla nas śpiewanie pieśni (tych bardzo starych i tych nowszych) w gronie przyjaciół jest ogromną przyjemnością. Przyłączcie się do nas. Zapraszamy!

O 15.00 msza św. w intencji Ojczyzny, uroczystość o godz. 16.00 w sali OSP w Grabownicy Starzeńskiej

Premiera w Grabownicy!

A już za 2 tygodnie, 26 listopada czeka nas kolejna dawka emocji, prawdziwe wydarzenie: spektakl teatralny przedstawiający historię barwnego życia grabownickiej arystokratki, zapamiętanej przez historię jako La belle Gabrielle. Realizatorzy tego przedsięwzięcia opowiedzą nam niezwykłą historię, w której przypomną i uhonorują niesłusznie zapomnianą dziś osobę Katarzyny Starzeńskiej, żony Ksawerego – celebrytki z I poł. XIX w., Europejki z krwi i kości, która dzięki swej urodzie, intelektowi i rzadkim zdolnościom brylowała na ówczesnych salonach naszego kontynentu, wpływając na życie polityczne, kulturalne i towarzyskie swoich czasów. Pozostała nam po niej niezwykła pamiątka – portret pędzla François Gerarda – nadwornego malarza Napoleona Bonaparte; obraz obecnie znajduje się w zbiorach Lwowskiej Galerii Sztuki.
Spektakl realizują ludzie od lat związani z teatrem, więc warto zobaczyć rezultat ich bez mała półrocznej pracy.

Przedstawienie będzie można też zobaczyć na deskach Brzozowskiego Domu Kultury.

To naprawdę lubimy. Pierniczki!

Czyli słodkie warsztaty – lukrowanie bez ograniczeń! Po raz trzeci z rzędu zapraszamy do wspaniałej zabawy w malowanie, przyozdabianie i zjadanie świątecznych pierniczków. Najbardziej udane wyroby zawiesimy na naszej choince, a większość pierniczków zabierzecie ze sobą do domów, aby cieszyły oczy bliskich, gdy już ozdobią Wasze bożonarodzeniowe drzewka. Wszystko musi się udać, gdy za patrona parafii ma się Św. Mikołaja. Do zabawy zapraszamy małych i dużych 17 grudnia do sali OSP w Grabownicy.
A oto pierniczki, które w ubiegłym roku przyozdobiły naszą choinkę:

Oto nasze jesienno-zimowe propozycje. Bądźcie z nami!

Oferujemy Wam również nasz kalendarz na 2018 rok. Tradycyjnie zdobią go fotografie Marcina Michańczyka, który niestrudzenie utrwala piękno naszego krajobrazu.

Z pozdrowieniami :)
GDM oraz organizacje partnerskie

 

Spotkanie w sprawie siedziby GDM

Wczoraj (31.05) odbyło się spotkanie dotyczące siedziby dla Grupy Dobra Myśl. Przypomnijmy, że chodzi o miejsce do spotkań, przechowywania rzeczy, adres, pod którym Grupa mogłaby zarejestrować się jako stowarzyszenie.
Nasze zaproszenie przyjęli niemal wszyscy reprezentanci grabownickich instytucji i organizacji oraz samorządowcy. Brakowało jedynie przedstawicieli Koła Gospodyń Wiejskich i Klubu Górnik Grabownica. Bardzo doceniamy fakt, że z ramienia Burmistrza Brzozowa w spotkaniu udział wzięła Pani Beata Bodzioch-Kaznowska, sekretarz Gminy Brzozów. Grupa Dobra Myśl jest wdzięczna przybyłym za zainteresowanie tą sprawą i za wszystkie sugestie oraz opinie.
Spotkanie, choć nie obyło się bez emocji, przebiegało w atmosferze wzajemnego szacunku. Dotyczyło już bardzo konkretnych miejsc dostępnych w Grabownicy – rozważano wszystkie „za i przeciw”. Ostatecznych rozwiązań nie ma, ale zaplanowane zostały dalsze rozmowy dotyczące w tej chwili jednego z miejsc, które zebrani uznali za najbardziej racjonalne na tę chwilę.
Grupa Dobra Myśl rozumie potrzebę kompromisu i liczy na to, że uda się wypracować satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie.

GDM zaktualizowała swój profil

GDM zaktualizowała informacje w profilu: trochę więcej o nas + kalendarium. Oto link: Grupa Dobra Myśl
Wkrótce również skróty z wczorajszej sesji Rady Gminy Brzozów, na której poruszono sprawę siedziby dla GDM.
Trwają przygotowania do IV Rajdu Świętojańskiego (10.06), wszystkich zainteresowanych dorosłych zapraszamy do udziału i pomocy. Kontakt do nas: dobramysl@grabownica.pl. Więcej informacji na rajd.grabownica.pl.

Gdyby złota rybka zapytała…

Gdyby tak w sieć zarzuconą w nurty Stobnicy wpadła złota rybka i w zamian za zwrócenie wolności zapytała, jakie ma życzenie Grupa Dobra Myśl, to pewne, że brzmiałoby: „Potrzebujemy siedziby, znajdź ją dla nas!”
Właśnie ta sprawa ostatnio angażuje naszą grupę, ponieważ nie jest łatwo organizować fajne imprezy, takie jak: koncert z okazji Dnia Kobiet, rajd, lukrowanie pierników itp. bez zaplecza.
Od pewnego czasu ta sprawa stała się dla nas wprost „być albo nie być”, bo trudno ciągle robić spotkania po prywatnych domach, trudno zapraszać do współpracy, trudno przechowywać pozyskane materiały. Trudno w ogóle ogarnąć rozrastającą się organizację. Brak czterech ścian to także niewykorzystane szanse, gdyż są możliwości pozyskania środków na wyposażenie, sprzęt, ale z braku „kawałka podłogi” i adresu (Grupy) nie są one w naszym zasięgu.
To dla nas naprawdę ważne, aby po przeszło 3 latach działalności – o różnorodnym charakterze, ale zawsze nastawionej na małych i dużych graboszczan – uzyskać miejsce na spotkania, warsztaty, sprzęt…
W najbliższy wtorek (23.05) z naszej inicjatywy odbędzie się spotkanie w tej sprawie.
Poprosiliśmy przedstawicieli instytucji i organizacji oraz radnych o pomoc w znalezieniu siedziby dla Dobrej Myśli. Jest w Grabownicy kilka miejsc, które mogłyby się stać siedzibą Grupy jako nowo powstałego stowarzyszenia. Liczymy na dobrą wolę i zrozumienie włodarzy naszej wioski i naszej gminy. Trzymajcie kciuki!!!
Może otworzy się nowy rozdział dla Dobrej Myśli. Będziemy informować, jak ta sprawa się rozwija.
Dziękujemy Panu dyrektorowi Mariuszowi Hałasikowi, że udostępnia nam miejsce w świetlicy szkolnej na najbardziej naglące potrzeby :)

„A co z drugim i trzecim życzeniem?” – zapytacie. Trzeciego nie zdradzimy, a drugie… żeby nam się żyło zgodnie, dostatnio i ciekawie. Złota rybko, działaj!

Aleksandra Haudek, GDM

PS. Obecność członków obowiązkowa (świetlica w szkole, godz. 19.00).

Pierwsze nagrania

Oto trzy z czterech piosenek, które w Koncercie wiosennym wykonało Turystyczne Śpiewogranie. Filmowa wersja czwartej, czyli „Babki w klapkach”, już w ten weekend.  A oprócz tego DUŻO, DUŻO więcej, bowiem dzięki Jackowi Oleniaczowi mamy zarejestrowany cały koncert.  Jeśli chcecie to jeszcze raz zobaczyć, zaglądajcie do nas. Zachęcam osoby, które nie mogły w niedzielę być z nami, do zapoznania się z tym materiałem, bo… działo się, oj działo! Posiadacze konta na Facebooku mogą też obejrzeć filmiki Kuby Prugara: Grupa Dobra Myśl

Filmował Zygmunt Kiepura: